Doel en context
Met deze Europese aanbesteding zoekt het Stedelijk Museum Amsterdam meerdere partners voor tentoonstellingsbouw. Het museum wil raamovereenkomsten afsluiten om structureel samen te werken aan de realisatie van tentoonstellingen en collectiewisselingen.
Het Stedelijk organiseert jaarlijks circa twintig tentoonstellingen. Voor ongeveer acht daarvan is fysieke tentoonstellingsbouw nodig. Tot nu toe werd per tentoonstelling afzonderlijk ingekocht. Met deze aanbesteding kiest het museum voor meer continuïteit, efficiency en duurzame samenwerking.
Belangrijke doelstellingen zijn:
Meer hergebruik van materialen en circulaire scenografie
Efficiëntere processen en minder administratieve lasten
Beschikbaarheid en continuïteit via langdurige samenwerking met ervaren partijen
De raamovereenkomst heeft een initiële looptijd van twee jaar, met twee verlengopties van één jaar (maximaal vier jaar). De geraamde waarde bedraagt €2.800.000 exclusief btw over vier jaar. Inclusief veiligheidsmarge is de maximale waarde €3.360.000 exclusief btw.
De aanbesteding is verdeeld in twee percelen. Inschrijven mag op maximaal één perceel.
Scope van de opdracht
De opdracht omvat onder andere:
Vroegtijdig meedenken over ontwerp, materiaalkeuzes, planning, kosten en logistiek
Prefab bouwen van scenografie (podia, sokkels, vitrines, panelen, banken e.d.)
Op- en afbouw van tentoonstellingen op locatie
Transport en tijdelijke opslag van scenografie
Duurzaam afvoeren of herbestemmen van materialen
Afstemming met projectmanagers en (eventueel) externe ontwerpbureaus
Nazorg en onderhoud
Perceel 1 – Tentoonstellingsbouw (grotere projecten)
2–4 opdrachten per jaar
Opdrachtwaarde boven €62.000
Twee raamovereenkomsten
Gunningscriterium: beste prijs-kwaliteitverhouding
Belangrijk onderdeel: plan van aanpak (max. 3 A4) voor tentoonstelling Kusama (zone 5)
Kwaliteit weegt hier 75%, prijs 25%. Een onvoldoende op kwaliteit betekent uitsluiting.
Perceel 2 – Collectiewisselingen en kleinere presentaties
16–18 opdrachten per jaar
Opdrachtwaarde tot en met €62.000
Werken met een groslijst (maximaal 10 partijen)
Selectie op basis van ervaring met kleinschalige museale op- en afbouw
Voor perceel 1 gelden aanvullende eisen zoals aantoonbare referenties (minimaal €60.000 per referentieproject) en een kwaliteitsmanagementsysteem (bijvoorbeeld ISO 9001 of gelijkwaardig).
Maatschappelijke impact
Het Stedelijk Museum Amsterdam is een toonaangevend museum voor moderne en hedendaagse kunst en vormgeving. Gevestigd aan het Museumplein vervult het museum een belangrijke culturele en publieke rol, nationaal én internationaal.
Met deze opdracht draag je direct bij aan de presentatie van kunst die jaarlijks honderdduizenden bezoekers inspireert. Tegelijkertijd verwacht het Stedelijk dat duurzaamheid, hergebruik van materialen en professionele samenwerking centraal staan in de uitvoering.
De tentoonstelling Kusama geldt als referentieproject binnen deze aanbesteding en laat zien dat het museum inzet op internationale kwaliteit, publieksbeleving en strakke planningen.
Inschrijven?
Hebben jullie ervaring met museale tentoonstellingsbouw, complexe wissels binnen korte doorlooptijden en duurzaam materiaalgebruik? Dan is dit een inhoudelijk sterke en prestigieuze opdracht. Bekijk de volledige aanbesteding op TenderNed of ga met ons in gesprek om deze opdracht winnend binnen te halen.
Interessante aanbestedingen
De overheid is continu op zoek naar partners om Nederland nog schoner, veiliger en innovatiever te maken. Wij speuren door de stapel en pikken er wekelijks de mooiste opdrachten uit. Zit er iets tussen? Neem contact op en ontmoet ons winnende team.